Békés megyei versenyző a lengyelországi Édesvízi Sporthorgász Európa Bajnokságon

“Halszegény pályán tisztes helytállás” – írja a MOHOSZ weblapja:

Édesvízi Sporthorgász Európa Bajnokságon vett részt magyar horgász válogatott (Team Hungary) 2011. június 25-26-án a lengyelországi Opole városában. A MOHOSZ által delegált válogatott csapat 56,5 ponttal a 7. helyen végzett a rendkívül halszegény versenyen. A “halszegénységet” világosan mutatja, hogy a magyar csapat által a 2. fordulóban összesen 3787 gramm tömegű fogott halmennyiséggel szemben a győztes franciák is mindössze 4314 gramm halat fogtak. A válogatott csapatot egy kiváló Békés megyei versenyhorgász, Szilvási Szilárd erősítette, további tagok voltak: Magyar Szilárd, Erdei Attila, Heimann József, Brichter Zsolt, Nagy Attila, valamint Palotai Kristóf, ifj. Barna Szilárd csapatsegítők, illetve Nagy Attila látta el a versenyen kívüli szövetségi kapitányi feladatokat.

A versenyről Szilvási Szilárd megkeresésünkre az alábbiakat írta le:

A verseny helyszíne az Odera folyó mellékága volt, amelyet a Dél-Lengyelországi Opole (Opolei) város árvízi védelmére hoztak létre. A várost 6-7 kilométer hosszan elkerülő csatorna 50 méter szélességben, egyenletes 3 méteres mélységben, kb. 30-40 hektár vízterülettel biztosította a résztvevő csapatoknak a megfelelő helyet. A magyar “team” 2011. májusban volt az első tréningen, ahol a lengyel bajnokság végignézése után két napig horgászott. Az átlagos fogás 3-10 kilogramm körül alakult fejenként, melyet 0,5-1 kg-os dévérek, 0,7-1,5 kg -os jászkeszegek és egy-egy bodorka jellemeztek. Már a májusi próbahorgászat alkalmával sejteni lehetett, hogy kevés lesz a hal, mivel a versenyt megelőző napokban csapatunkból öt fő edzett csak és a kitűzött pálya belső részein horgászók így is sokkal kevesebbet fogtak. Az öt tréningnapon egy nap kivételével szinte semmilyen nagytestű hallal nem találkoztunk, apró snecik, fenékjáró küllők, mikro méretű jászkeszegek (0,5-1 gramm) és domolykók voltak foghatók. Egy 10-15 dkg-os sügeret már megcsodáltak.

A versenyen élesben jobbára az apró ivadékokat kellett fogni. Én a verseny második napján horgásztam. Előző napon a helyemen két darab halat fogtak 2 gramm összsúlyban. A mérlegelésnél  szektor ötödik lettem és 357 gramm halat “zsákmányoltam”. Fogtam két darab sügeret, egy compót és fenékjáró küllő vadászat közben 18 darab apró kis halat. Őszinte leszek, nem erről álmodtam tizenkét éven keresztül, de másik oldalról bebizonyítottam magamnak, hogy a nemzetközi versenyeken is megállom a helyem. Végre viselhettem azt a bizonyos számos mezt.

Köszönöm a rengeteg gratulációt és a rengeteg szurkolást.

A verseny helyszíne (Forrás: MOHOSZ)

A magyar válogatott, a képen jobb szélen Szilvási Szilárd (Forrás: MOHOSZ)

A győztes csapatok (Forrás: MOHOSZ)