Összefoglaló a III. Norizi – KHESZ “Maratoni” Pergetőversenyről

Augusztus 22-24-ig harmadik alkalommal került megrendezésre a NORIZI-KHESZ Maratoni Pergetőverseny, melynek helyszínét idén a Kettős-Körös alsó szakasza adta az összefolyástól felfelé a mezőberényi hídig. A résztvevők szép számmal gyűltek össze a bázisként kijelölt Köröstarcsai Kishajókikötőben, hogy a “maratoni” 42 órára átadják magukat pergetőhorgász szenvedélyüknek.  A verseny vasárnap délben ízletes bográcsos ebéddel zárult, a dobogós csapatok a követkzők lettek: 1. Mezőtúri fiúk: 1636 cm, 89 db hal, 2. Eastern Minnow Fishing Team: 1569 cm, 46 db hal, 3. Magányos NORIZI: 963 cm, 23 db hal. A leghosszabb halat, egy 96 cm-es harcsát Tóth András fogta, így megérdemelten nyerte meg a leghosszabb hal megfogásáért járó különdíjat. A rendezvény részét képező célbadobó versenyt 45 ponttal a Magányos NORIZI csapat nyerte Gyurkó Pál főszereplésével. Összes kifogott hal hossza: 6583 cm, mennyisége: 244 db (Cikk, fotók: Szpisják Norbert)