Képes beszámoló az Ifi Klub június 24-i programjáról

Ifi Klubunk az idei év negyedik programjaként egész napos buszos kirándulást szervezett tagegyesületünk, a Mágori Horgász Egyesület kezelésében lévő kiválóan halasított Kecskés-zugi holtágra. Az üdülési szezon kezdete ellenére szép számmal jelentkeztek a fiatalok, így a rendezők egy kis rögtönzött háziversenyt is tartottak. A környezet, a hangulat, a kapás, a lelkesedés és az ebéd is egyaránt kiváló volt.

Ifi Klubunk az idei év negyedik programjaként egész napos buszos kirándulást szervezett tagegyesületünk, a Mágori Horgász Egyesület kezelésében lévő kiválóan halasított Kecskés-zugi holtágra. Az üdülési szezon kezdete ellenére szép számmal jelentkeztek a fiatalok, így a rendezők egy kis rögtönzött háziversenyt is tartottak. A környezet, a hangulat, a kapás, a lelkesedés és az ebéd is egyaránt kiváló volt.

A lelkes csapat zöme busszal, egy része autóval érkezett a Vésztő település szélén húzódó Kecskés-zugi holtágra. A program ismertetése és az invitáló szavak után a horgászvíz partján Nagy Imre, az egyesület elnöke, a KHESZ Vezetőségének tagja bemutatta a Mágori Horgász Egyesület tevékenységét, új horgásztanyájukat, tavukat, környezetét és halállományát. A háziverseny 9:30-tól-12:30-ig tartott, így három óra állt rendelkezésre hogy a lehető legtöbb halat fogják meg a lelkes horgászpalánták. A verseny alig kezdődött el, pár perc múlva máris merítőbe került az első ponty. Ezután sorra fogták a szebbnél szebb halakat a verseny végét jelző dudaszóig. A 18 résztvevő által összesen horogra csalt – és természetesen az utolsó darabig visszaengedett – 49.480 gramm hal tükrözi a Kecskés-zugi holtág kiváló halasítottságát. Az eredményhirdetést követően a a Vendéglátók egy ízletes bográcsos ebéddel kedveskedtek a megéhezett csapatnak. Egy kapitális ponty kifogásával a horgásznap nem is zárulhatott volna jobban, mivel a hazaindulás előtt pár perccel Dohányos Misi mintegy tíz perces fárasztást követően sikeresen megfogta eddigi legnagyobb halát, egy 11,5 kilós tőpontyot. Gratulálunk a szép fogáshoz.

 

Eredmények:

1. Baji Dániel – 10100 gramm. 8-ponty

2. Kondacs Krisztián – 6520 gramm, melyből 4 darab ponty

3. Dohányos Mihály – 6060 gramm, melyből 4 darab ponty

4. Takács Martin – 4540 gramm, melyből 3 darab ponty

Cikk és képek: Simon Ferenc


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük