Timár mix–KHESZ–Miniker Kupa – októberi forduló, összesített eredmények és záróverseny felhívás

A 2020. október 04-i, utolsó, hatodik fűzfás-zugi versenynappal lezárult a 2020. évi Timár Mix–Miniker–KHESZ Kupa sorozata. A rendezvény egyre népszerűbb, nemcsak a Békés megyei, de a környező megyék horgászai között is. Az öt legeredményesebb versenynap pontjai alapján összetett győztest is hirdettek a még utánpótlás korú, de egyre jobb eredményeket felmutató Pataki Sándor személyében. Gratulálunk neki és a hat versenynap dobogósainak, résztvevőinek egyaránt.

A Timár Mix- Miniker- KHESZ Kupa szervezői még egy idényzáró „buli versenyre” várják az érdeklődőket, melynek szintén a fűzfás-zugi versenypálya ad otthont 2020. november 08-án vasárnap. Találkozó 07:30 órakor a helyszínen. Mind úszós és feeder módszer használható, akár felváltva is. A  feeder módszeren belül a klasszikus hosszúelőkés és a method végszerelék is engedélyezett. Csali horog mellé fűzhető, mesterséges alapanyagú csalik (szilikon, technopufi) is használhatók horogcsaliként. Limit a finomszerelékes úszós versenyszabályzat szerint, etető és tűzőszúnyog használata nem engedélyezett. A verseny egy öt órás fordulóból áll. Jelentkezés Nyári Tamásnál a +36 (30) 393-4690-es telefonszámon.

A versenysorozatban összetett első helyet szerző ifjú horgásztitán, Pataki Sándor részletes tudósításban foglalta össze az utolsó forduló izgalmait:

„A verseny 28 fő nevezővel vette kezdetét, így három szektorban mértük össze tudásunkat. A járványhelyzetnek megfelelően a helyhúzást a rendező bonyolította Nyári Tamás személyében. A kétszer 4 órás versenyen az időjárás nem volt túl kedvező, hiszen a reggeli órákban erős szél és eső volt, ez megnehezítette a horgászatot. A bajnoki cím elnyerése nagyon kiéleződött az utolsó fordulóra, hiszen vezettem az összetett tabellát 25 pontszámmal, de szorosan mögöttem állt Zubor Ferenc, akinek 22 pontszáma volt. Az első fordulóban 10 g hallal kevesebbet fogva szektor 4. helyet sikerült horgásznom. 6 darab nagytestű halból sajnos csak 1 darab halat sikerült szákba terelnem a verseny lefújása előtt 5 perccel, de fogásomat még kiegészítette pár kárász és keszeg. Második fordulóra a nap kisütött, így nagyobb bizalommal ültem le a ládámra horgászni, reménykedve, hogy a halak kapókedve is jobb lesz. Sajnos ez nem így lett, hiszen minden órában 2-3 kapásra lehetett számítani, és sajnos nem mindegyik halat lehetett megfogni, hiszen nagyon finoman kaptak, így sok halnak szájszélbe akadt a horog, ami miatt nagy eséllyel lemaradtak, mielőtt szákba kerültek volna. Ezért nagyon óvatosan, lassan kellett fárasszam azokat.

A második fordulóban sikerült egy szektor 3. helyen végeznem, és az első és a második fordulót összesítve 7 pontot sikerült összehorgászni, ami a 7. helyet jelentette. Ez elég volt arra, hogy ismét pontszerző legyek az összesített tabellán, így a 25 pontomhoz sikerült még 4 pontot gyűjtenem. Ez pedig elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy összetettben megszerezzem az idei év Timár Mix–KHESZ–Miniker Kupa bajnoki címét 29 pontszámmal. Nagyon örülök az eredménynek, hiszen a végére igencsak kiéleződött a verseny. Nem számítottam arra, hogy az összesített 4. helyről 17 pontszámmal ládára ülő Szoták Róbert meg fog szorongatni. Horgásztársam kiváló teljesítménnyel nyerte az utolsó versenyt és 10 pontot kapott az összesített pontszámához, ami azt jelenti, hogy 27 pontszámmal sikerült az összetett 2. helyre feljönnie. Neki és minden versenyzőnek gratulálok az egész éves teljesítményért, megköszönve a szervezőknek, támogatóknak a verseny megvalósítását és a versenyzési lehetőséget!”